Whatsapp
Tıkla Ara
İnstagram

Levent Pilates, İstanbul/Şişli Levent Loft Rezidans’ta yer almaktadır. Levent Pilates’te deneyimli eğitmenler eşliğinde kişisel, düet ve üç kişilik grup ders seçenekleri mevcuttur.
Levent Pilates’te aletli pilates derslerinin yanı sıra hamile pilatesi, fonksiyonel antreman, mat pilates , fitness dersleri verilmektedir. Levent Pilates’te öğrencinin fiziksel ihtiyaç ve gereksinimleri belirlenerek, öğrenci ile birlikte bir yol haritası çizilir ve egzersiz programına başlanır.
Pilates, her yaş grubundan ve egzersiz geçmişi olsun yada olmasın her seviyeden kişinin rahatlıkla yapabileceği ve sonuç alabileceği bir egzersiz sistemidir. İster reformer (aletli)pilates ister mat pilatesi yapan kişilerde 3-6 hafta içerisinde gözle görülür değişim başlar. Pilates’e düzenli gelen öğrencilerin aynı zamanda beslenmelerine de dikkat etmeleri tavsiye edilir.
Günümüzde özellikle masa başı çalışanlar, bilgiyasar başında uzun saatler geçiren gençler, yanlış duruş alışkanlığı neticesinde omurgasında eğrilik (kifoz, skolyoz vb. ) olanlar ve sakatlanma sonrasında fizik tedaviye gidenler ve rehabilitasyon alanlar için pilates zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bel fıtığı, diz problemleri, artrit vb. eklem iltihapları, çeşitli eklem rahatsızlıkları olan kişilerde doktorları tarafından onay verildiği takdirde güvenle pilates yapabilmektedirler.
Aynı zamanda anne adayları hamileliklerinin ikinci trimestirinden itibaren doktorlarının da önerisiyle pilatese başlayabilirler.Hamilelik öncesi pilates, fitness vb. egzersiz hayatı olan anne adayları anne ve bebeğe zarar gelmeyecek şekilde derslerine devam edebilir ve rahat bir doğuma hazırlık yapabilirler.
Levent Pilates’te önceliğimiz insan sağlığıdır. Fit bir vücut elbette herkesin istediği birşeydir. Ancak ders verirken de önceliğimiz her zaman sağlık olacaktır.
Öğrencilerimizin; daha önce geçirdikleri ameliyatlar , kronik rahatsızlıklar, omurga problemleri, bel, diz, boyun vb. her türlü rahatsızlıklarını ve kullandıkları düzenli ilaçlar varsa eğitmenlerine bildirmeleri gerekmektedir.
Pilates’in fiziksel ve zihinsel birçok faydası mevcuttur. Pilates, zihin-beden bütünlüğü sağlar. Core kaslarını güçlendirerek vücudumuzdaki dengeyi sağlar . Gövdede sağlıklı bir postür duruşuna sahip olmanın tek yolu bu bölgedeki kasların kuvvetlendirilmesidir.
Pilates; bu şekilde dik bir duruşa, dengeli bir omurgaya sahip olmamızı sağlar. Pilates aynı zamanda kaslarımızın uzamasına yardımcı olur ve daha uzun boylu görünmenizi sağlar.
Pilates, kan dolaşımını ve kandaki oksijen miktarını arttırarak kadınların en büyük problemlerinden biri olan selüliti azaltır ve yeni selülit oluşumunun önüne geçer. Aynı zamanda bazal metabolizmayı hızlandırarak formda kalmanızı sağlar.
Pilates, aynı zamanda stresi azaltarak vücuttaki şişkinlik ve ödemin nedenlerinden biri olan kortizol hormonun salınımını azaltır.

Scroll Up